Oto lista kilku lokalizacji we Wrocławiu, do których podpłyniesz łodzią! Możesz wybrać ekskluzywną restaurację lub bar, gdzie za posiłek zapłacisz kilka złotych. Przy niektórych umieściłam oceny z Trip Advisor. Mam zamiar z czasem dodawać własną opinię.

 

Śródmiejski Węzeł Wodny

Przy Marinie Topacz mieszczącej się przy ul. Księcia Witolda zlokalizowanych jest kilka restauracji. Od strony Odry Północnej: Las Tapas z kuchnią hiszpańską – ocena 3 oraz OK Wine Bar – restauracja i winiarnia z oceną 5.

 

Od strony Odry Południowej znajdziesz Restaurację Marina z kuchnią śródziemnomorską i europejską z ocena 4,5. Moja opinia: Punkty jak najbardziej zasłużone. Polecam doradę, była przepyszna. Fakt, że mogłam tam przyjść ze swoim zwierzakiem to dodatkowy plus!

 

Restauracja Przystań w tym samym budynku serwuje kuchnie polską i śródziemnomorską. Ocena 4. Obie to ekskluzywne restauracje.

Z Mariny Topacz przechodząc przez most Pomorski w kierunku ul. Odrzańskiej możesz wstąpić do restauracji Kurna Chata, która oferuje tradycyjną kuchnię polską. Ocena 4,0.

Cumując przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego możesz wybrać się spacerkiem w stronę mostu Piaskowego do barów: Wszystko Gra, Baru Barbarka, Zwodowani na Wyspie Słodowej, Karczmy Młyńskiej w Hotelu Tumskim na sąsiedniej wyspie Młyńskiej z oceną 3,9 oraz Barki Tumskiej, restauracji na barce z oceną 4,0.

Z przystani przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego można udać się również do restauracji Targowa Craft Beer and Food oferującej posiłki kuchni europejskiej w przystępnych cenach. Ocena 4,0.

Z przystani przy bulwarze Zienkiewicza – mostem Piaskowym a następnie Tumskim można przespacerować się do Lwiej Bramy, która oferuje współczesną kuchnię polską i szczyci się swoim utytułowanym kucharzem. Ocena 4,5.