Zapraszamy na drugą część listy lokalizacji we Wrocławiu, w których można posilić się podczas rejsu po Odrze!

Odcinek Górnej Odry Wrocławskiej

Po przybiciu do przystani  Grunwaldzkiej 1 przy Bulwarze Kaczyńskich można udać się w kierunku Zatoki Gondoli i skorzystać tam z oferty Cafe Barka, gdzie znajdziemy oczywiście szeroki wybór kaw, deserów i innych słodkości, ale także napoje alkoholowe i bezalkoholowe, które pomogą schłodzić się w upalne dni. Ocena z Trip Advisor 3,0.

Z Przystani Grunwaldzkiej 2, po przekroczeniu Mostu Pokoju lub Mostu Grunwaldzkiego, w około 10 minut można znaleźć się na ul. Polaka, gdzie zlokalizowane są restauracje takie, jak W Kontakcie, która oferuje kuchnię Środkowowschodnią i Śródziemnomorską. Miejsce te przyjazne jest również wegetarianom i weganom, ocena 5,0.

Zatrzymanie się na Wybrzeżu Wyspiańskiego  przy Przystani Politechniki Wrocławskiej pozwala na zaspokojenie ciekawości w otwartym Muzeum Odry na wodzie, spędzenie aktywnie czasu na rekreacyjnym terenie pełnym boisk i zaspokojenie głodu i pragnienia w Formie Płynnej Beach Bar. W menu przekąski oraz regionalne piwa i drinki, dodatkowo w odróżnieniu od innych Beach Barów przy Odrze, nie ma tu piasku, za to można odpocząć na hamakach wśród zieleni! Ocena 5,0.

Poruszając się nadal Górną Odra w kierunku kładki Zwierzynieckiej natrafiamy na kolejną plażę z przystanią przy  ZaZoo Beach Bar. Na miejscu znajdziemy 3 dobrze wyposażone bary, można tu również zjeść pizzę prosto z pieca od Włoska Robota lub pyszne lody, regularnie na tym terenie parkują foodtrucki. Skoro jest to plaża znajdziemy tu palmy, wygodne leżaki a z tarasów możemy poobserwować Odrę. Ocena 4,5.